facebook Sovita Wyroby Hutnicze
twitter Sovita Wyroby Hutnicze
Instagram Sovita Wyroby Hutnicze
youtube Sovita Wyroby Hutnicze

          tel: 48 389 99 86         mail: biuro@sovita.pl

          Dziś marka SOVITA rozpoznawana jest nie tylko w regionie Radomskim, ale także na terenie całego kraju jako solidny partner. Jesteśmy jedną z największych firm prywatnych działających w regionie. Dokonaliśmy tego w przeciągu 6 lat, co było nie lada wyzwaniem. Możemy się pochwalić dystrybucją 30 000 ton stali rocznie do naszych odbiorców, a to dopiero początek. Dzięki nowemu magazynowi, wielu pomysłom oraz rozwiązaniom informatycznym mamy możliwość zwiększenia sprzedaży z 30 000 ton stali rocznie, do 150 000 ton stali rocznie, które bez problemu jest w stanie obsłużyć magazyn w Radomiu.

          Szeroki asortyment, zaopatrywanie się u sprawdzonych dostawców oraz bardzo duża mobilność, pozwala nam na równi konkurować z największymi firmami w branży stalowej w Polsce. Duża dywersyfikacja klientów oraz prężnie działający magazyn i logistyka pozwala nam bezkonkurencyjnie współpracować z małymi i średnimi przedsiębiorcami. Dysponujemy 15 pojazdami o ładowności od 4 do 24 T dzięki temu jesteśmy najbardziej mobilną firmą w regionie.

Głównym celem działalności firmy jest dostarczanie wyrobów hutniczych spełniających wymagania i oczekiwania Klientów. Oferujemy szeroki asortyment wyrobów ze stali węglowej, na które składają się produkty polskich producentów jak i produkty z importu. Naszym priorytetem jest zaufanie i zadowolenie naszych odbiorców. Spełnienie oczekiwań Klientów jest ważne dla sukcesu naszej firmy. Doświadczenie w branży hutniczej pozwala nam zaproponować naszym Klientom konkurencyjne ceny i wysoką jakość wyrobów. Dysponujemy własnym transportem i dzięki dobrej organizacji pracy, towar zamówiony przez Klienta dostarczany jest sprawnie, w krótkim czasie i po atrakcyjnej cenie.

Wizja profesjonalnej firmy handlowej, oferującej najwyższej jakości materiały realizowana jest przez nas w oparciu o doświadczenia zdobyte we współpracy z klientami i dostawcami z branży hutniczej.

Nasi pracownicy to wykwalifikowana kadra posiadająca wieloletnie doświadczenie w handlu wyrobami hutniczymi. Każdego dnia dokładamy wszelkich starań aby nasi Klienci byli w pełni zadowoleni z perfekcyjnej obsługi na każdym etapie transakcji. Nie ma dla nas zadań niemożliwych i problemów nie do rozwiązania.

Za sukces firmy odpowiedzialni są wszyscy pracownicy.

Jako nadrzędne cele stawiamy sobie:

  • strategię ciągłego rozszerzania asortymentu produktów wyrobów hutniczych oraz świadczonych usług
  • wzmocnienie pozycji firmy na rynku
  • zaopatrywanie się u sprawdzonych dostawców
  • doskonalenie kwalifikacji zawodowych pracowników
  • stały monitoring rynku oraz reagowanie na potrzeby i propozycje zgłaszane przez naszych klientów
  • obniżkę kosztów, a tym samym wzrost dochodów z działalności firmy
  • okresową ocenę skuteczności i efektywności przyjętej polityki oraz założonych celów, jak też całego systemu zarządzania

Historia marki SOVITA

2001-2011 – firma produkcyjno-handlowa DABART. Produkcja konstrukcji stalowych oraz sprzedaż detaliczna wyrobów hutniczych w Białobrzegach.

2011 wrzesień – nawiązanie współpracy z Łukaszem Rybskim, który miał wieloletnie doświadczenie w handlu wyrobami hutniczymi w renomowanych firmach, w tym ostatnie 2 lata na stanowisku dyrektora handlowego.

2011 październik – zakup pierwszego samochodu dostawczego, nawiązywanie współpracy z dostawcami, pozyskiwanie odbiorców oraz zwiększanie zatrudnienia.

2012 – budowanie zaufania wśród dostawców i nowo pozyskanych odbiorców.

2013 – utworzenie spółki DABARTSTAL Sp. z o.o..

2013 maj – awansowanie Michała Wolskiego ze stanowiska “Specjalisty ds. sprzedaży” na stanowisko “Kierownika handlowego”.

2014 – umacnianie pozycji firmy na rynku dzięki sprzyjającej koniunkturze i umiejętnym wykorzystaniu wiedzy oraz doświadczenia. Zwiększanie zatrudnienia, pozyskanie dużej ilości odbiorców, podwojenie stanów magazynowych, dokupowanie kolejnych środków transportowych.

2015 czerwiec – ciągły rozwój oraz zmiana nazwy z DABARTSTAL Sp. z o.o. na SOVITA Sp. z o.o..

2016 styczeń – otrzymanie certyfikatu złoty płatnik od firmy EulerHermes za 2015r.

2016 maj – rozpoczęcie kolejnego etapu zaplanowanego rozwoju firmy, w dniu 01.05.2016 przekształcenie spółki SOVITA spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Białobrzegach w spółkę SOVITA spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Białobrzegach.

2016 wrzesień – awansowanie Michała Mizerskiego ze „Specjalisty ds. sprzedaży” na stanowisko „Kierownika ds. rozwoju”.

2016 grudzień – zakup 4 nowych KIA Ceed dla działu handlowego

2017 czerwiec – wychodząc naprzeciw wciąż rosnącym wymaganiom klientów w 2017 roku rozpoczęcie inwestycji w Radomiu. Zakupienie hali magazynowej o powierzchni 10 000 m2 wraz z częścią socjalno-biurową o powierzchni 1200 m2.

2017 listopad – oddanie 5000 m2 hali magazynowej wraz z 3 suwnicami pomostowymi sterowanymi z poziomu roboczego o udźwigu każda 8 T oraz 1200 m2 powierzchni
socjalno-biurowej. Umożliwiło nam to poprawę jakości oferowanych przez nas produktów, oraz pozwoliło zwiększyć przepustowość magazynu przy jednoczesnej optymalizacji kosztów.

2017 grudzień – duże przedsięwzięcie logistyczne w postaci przeniesienia całego magazynu z Białobrzeg do Radomia.

2018 styczeń – awansowanie Oliwii Mnich ze stanowiska „Asystent dz. handlowego” na stanowisko „Specjalista ds. sprzedaży”.

2018 luty – reorganizacja wszystkich działów polegająca na poukładaniu wszystkich procesów handlowych, logistycznych, magazynowych, od początku w nowym miejscu z nowymi możliwościami.

2018 marzec – otrzymanie prestiżowego tytułu Gazeli Biznesu za 2017r – znak rozpoznawczy dobrze zarządzanych, uczciwych i cieszących się dobrą kondycją finansową firm.

2018 kwiecień – uruchomienie własnej spedycji oraz dokupienie do obecnego taboru transportowego trzech ciągników siodłowych marki DAF 106 z 2015r, oraz ośmiu naczep KRONE z 2014r. Obecnie dysponujemy taborem : 11 – ciągników siodłowych, 20 – naczep, 2 – Volva 17 T, 1 – MAN 7 T, 1 – IVECO 4T.

2018 lipiec – ułożenie od podstaw struktury organizacyjnej w firmie poprzez awansowanie Michała Wolskiego ze stanowiska „Kierownika handlowego” na stanowisko „Dyrektora ds. handlowych”, Michała Mizerskiego ze stanowiska „Kierownika ds. rozwoju” na stanowisko „Dyrektora ds. zaopatrzenia i logistyki”, Oliwii Mnich ze stanowiska „Specjalisty ds. sprzedaży” na stanowisko „Kierownika handlowego”.

2018 wrzesień – kolejna część inwestycji – oddanie do użytku 2000 m2 placu zewnętrznego utwardzonego wraz z nową suwnicą bramową o udźwigu 8 T, w efekcie lepsze składowanie całego asortymentu rzeczy długich, oraz zwiększona szybkość załadunków i rozładunków.

2018 październik – oddanie kolejnych 5000 m2 hali magazynowej.

2019 luty – uruchomienie elektronicznego obiegu dokumentów magazynowych. Wprowadzenie tabletów oraz praca magazynu w trybie online, pozwalająca nam na znaczną optymalizacje procesów oraz kontrolę od momentu przyjęcia zamówienia przez dział handlowy do wyjazdu towaru z magazynu.